Czy gracze będą mogli obstawiać legalne zakłady ?

Marzeniem graczy, którzy starają się na własną rękę zarobić pieniądze dzięki zakładom bukmacherskim, zawieranymi w sieci jest gra zupełnie legalnie. Nawet jeśli obecna sytuacja, a raczej prawo nie pozwala robić tego legalnie to i tak większość grających gra u takich bukmacherów. Dlaczego ? Ponieważ nie muszą oni płacić żadnych podatków, a oferta „nielegalnych” bukmacherów jest znacznie bardziej korzystna.

Wystarczy szybka kalkulacja by dojść do wniosku, że granie u bukmachera legalnego przynosi zyski blisko 25 – 50 % niższe niż gdy gramy u bukmachera zarejestrowanego na Malcie czy Cyprze. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak wielka jest to różnica, szczególnie gdy gramy na bardzo wysokie stawki.

7529063-trybunal-konstytucyjny-643-385

Czy nasz rząd będzie chciał cokolwiek z tym zrobić ? Dotychczasowe działania opierają się tylko i wyłącznie na potępianiu i zwalczaniu jakichkolwiek przejawów hazardu, zamiast dokonać zmian w prawie, tak by gracze mogli legalnie obstawiać wartościowe zakłady i płacić niskie, ale uczciwe podatki.