Czy warto stawiać na bukmachera naziemnego?

Nie ma co ukrywać, postęp technologiczny jaki niesie ze sobą XXI w. wypiera powoli coraz więcej dotychczasowych rozwiązań w codziennym życiu. Przykładem są np. płatności, szacuje się że w ciągu najbliższych kilkunastu lat gotówka odejdzie do lamusa na rzecz wszelakich płatności elektronicznych.

z7840040Q,Zaklady-bukmacherskieA jak to się tyczy naziemnych bukmacherów? O dziwo, w Polsce firmy te narzekać na brak klientów nie mogą. Cały czas istnieje liczna grupa osób korzystających z oferty STS czy Fortuny. Notabene, nawet naziemne firmy bukmacherskie otworzyły już swoje portale internetowe. Pojawia się pytanie, czy w dobie Internetu, gdy w domu możemy typować tysiące wydarzeń i śledzić wyniki aktualnych zmagań, a wszystko to za sprawą internetowych serwisów bukmacherskich, czy jest jeszcze sens korzystać z „buków” naziemnych?

No cóż, jeszcze w roku 2009 odpowiedź w Polsce byłaby jednoznaczna: Absolutnie nie. Internetowi bukmacherzy oferują dużo wyższe kursy, mają mniejszą marżę, udostępniają dużo szerszy wachlarz sportowych zakładów.

chart_downW przypadku bukmacherów naziemnych jest zgoła inaczej, kursy są niższe, marże wysokie, a na dodatek każdy wnoszony przez nas zakład jest obłożony podatkiem w wysokości 12% wartości kuponu. To jeszcze nie koniec, gdy nasza wygrana przekroczy kwotę 2280 zł, będziemy musieli z tego oddać kolejne 10% podatku.

Jedyną sensowną zaletą jest chyba fakt obecności zakładów z niskich, okręgowych lig rozgrywkowych, czego nie uświadczymy w Internecie. Czy to rekompensuje pozostałe wady? Raczej nie.

Istnieje jednakże pewien haczyk. Otóż w roku 2009 weszła w życie ustawa hazardowa, na mocy której korzystanie z internetowych serwisów bukmacherskich, które nie są zarejestrowane w Polsce i nie odprowadzają wyżej wspomnianych podatków, staje się nielegalne. Jednak grubo ponad kilka milionów Polaków, którzy rzadziej lub częściej z bukmacherką do czynienia mają, nic sobie z tego nie robi i serwisów typu Bet365 korzysta dalej. Dlaczego?

Otóż ustawa ta nie może być w Polsce egzekwowana, to typowy prawny bubel. Jej autorzy chyba zapomnieli że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, a na mocy prawa Unii, bukmacherzy internetowi są legalni. W 2015 roku wprowadzono szereg poprawek, jednak to nie zmienia faktu, że nadal nie można egzekwować zawartych w uchwale postanowień.

Zatem, czy warto stawiać na bukmachera naziemnego? Jednoznacznej odpowiedzi nie udzielę, tą odpowiedź pozostawiam Tobie.