Czy wreszcie zmieni się ustawa hazardowa ?

Wszyscy zwolennicy zakładów bukmacherskich w Polsce niecierpliwie wyczekują momentu, w którym ich łaskawy rząd wreszcie obudzi się z letargu i średniowiecznych poglądów. Podczas gdy zawieranie zakładów bukmacherskich przez Internet w 99 % przypadków jest nielegalne, to nasz Skarb Państwa traci pieniądze.

Z jednej strony Ustawa Hazardowa ma przeciwdziałać temu, by na terenie naszego kraju nie działali bukmacherzy, którzy rejestrując się na Malcie czy Cyprze nie będą płacić podatków, z drugiej wszyscy i tak grają u nich, ponieważ jest to bardziej opłacalne, a tym samym cierpi Skarb Państwa.

Gdyby polscy bukmacherzy nie musieli płacić podatków lub gracze mogli płacić uczciwe, niskie podatki od wygranych, to zapewne wpływy do budżetu Państwa byłyby znacznie większe. W obecnej sytuacji ani Państwo nie przeciwdziała temu by ludzie nie grali nielegalnie, ani też nie otrzymuje zasilenia z podatków. Jednym słowem Ustawa Hazardowa jest do niczego, a już nie wspominamy o tym, że działa niezgodnie z prawem Unii Europejskiej, które jest prawem nadrzędnym, skoro do takiej Unii należymy.