Fortuna

Na rynku polskim działa aktualnie czterech znanych bukmacherów naziemnych. Największym uznaniem cieszą się STS i właśnie Fortuna. Niektórych może zaskoczyć wiadomość że firma ta nie powstała w Polsce lecz Czechach, ale to właśnie w naszym kraju zdobyła większą popularność. Już na wstępie działalności celem firmy było stworzeniu sieci pięciuset kolektur w całej Polsce. Cel został zrealizowany, na dzień dzisiejszy w naszym kraju istnieje dokładnie 510 punktów sprzedaży. Historia spółki na polskim rynku sięga roku 1989 (przez długi czas bukmacher funkcjonował pod nazwą Profesjonal).

351745_301959_odpovednost

W ofercie Fortuny odnajdziemy całkiem pokaźny zbiór sportowych zakładów, z czego największym uznaniem cieszą się te dotyczące polskiej piłki nożnej. Typować można nie tylko Ekstraklasę, ale także niższe klasy rozgrywkowe. Fani innych dyscyplin również powinni znaleźć coś dla siebie. Pełną ofertę zawierającą zakłady na zbliżające się wydarzenia można znaleźć w publikowanym przez firmę tygodniku, który jest do nabycia w kolekturach.

52435Warto zauważyć, że Fortuna jak i reszta naziemnych bukmacherów poszła z duchem czasu i otworzyła stronę internetową gdzie zakłady można typować online. Niestety nie uchroni nas to od podatków, które zapłacimy korzystając z każdego legalnie działającego na rynku polskim bukmachera. Każdy wnoszony przez nas zakład jest obciążony podatkiem w wysokości 12% wartości kuponu. Co więcej, kolejny podatek w wysokości 10% zapłacimy za każdą wygraną powyżej 2280zł.

Jest to cena jaką płacimy za w pełni legalne korzystanie z usług bukmacherskich, warto bowiem zauważyć że korzystanie z zagranicznych serwisów jest od roku 2009 nielegalne (choć prawo to nie może być wyegzekwowane z czego skwapliwie korzysta cała rzesza typerów).

955457Fortuna jest bukmacherem, który udostępnia swoim klientom szereg atrakcyjnych promocji i konkursów z wartościowymi nagrodami. By wziąć w nich udział, należy najpierw wstąpić do klubu stałych klientów firmy – Fortuna Plus. Promocje te są dostępne zarówno dla klientów punktów naziemnych jak i serwisu internetowego. Na koniec warto wspomnieć, że bukmacher jest sponsorem klubu Legia Warszawa.