Neteller

Kolejny już sposób internetowych płatności oferuje nam brytyjska firma Neteller, która aktywnie działa w branży już od roku 1999. Serwis internetowy jest dostępny w 15 językach, w tym także w języku polskim.

home_bannerObsługa serwisu jest prosta i intuicyjna, rejestracja nie powinna nam zająć więcej niż kilka minut. Z usług oferowanych przez Neteller korzystać mogę osoby pełnoletnie, nie należy podawać fałszywych danych osobowych bo serwis w każdej chwili może zażądać od nas zweryfikowania użytych danych. Po zakończeniu procesu rejestracji otrzymamy swój identyfikator konta i zabezpieczeń, który będzie nam potrzebny do zalogowania się. Swój świeżo założony wirtualny portfel możemy zasilić na kilka sposobów. Między innymi możemy wykonać tradycyjny przelew bankowy lub wpłacić pieniądze za pośrednictwem karty kredytowej.

Pierwsze rozwiązanie jest całkowicie darmowe, ale na dotarcie środków będziemy musieli poczekać do kilku dni roboczych. Wpłata pojawia się natychmiast gdy skorzystamy z drugiego sposobu, jednakże wtedy musimy liczyć się z prowizją w wysokości 2,9% od kwoty transakcji. Dodatkowymi opcjami zasilenia portfela jest także czek online (EFT), oraz usługa instaCash.

neteller-wwwAtutami serwisu jest wyjątkowo prosta obsługa oraz natychmiastowy czas przekazania przelewu do innych odbiorców obsługujących tą metodę. Aby wykonać przelew wystarczy wpisać identyfikatory konta, nr rachunku odbiorcy oraz kwotę przelewu. Zazwyczaj operacje są darmowe, zapłacić będziemy musieli w przypadku transakcji P2P, jednakże są to drobne stawki zależne od zaksięgowanej wpłaty.

Wyciągnąć pieniądze z naszego elektronicznego portfela możemy poprzez przelew bankowy lub czek online (EFT). Do naszej dyspozycji firma oddaje także specjalną kartę Neteller, która jest sprzężona z kontem. Dzięki niej możemy dokonywać bezgotówkowych transakcji w sklepach, lub wypłacić środki z każdego bankomatu na świecie (w tym wypadku naliczona zostanie prowizja). W razie jakichkolwiek problemów do pomocy gotowi są wykwalifikowani konsultanci z działu obsługi klienta.