OkPay

OkPay to system, który polecić można użytkownikom bliżej zaznajomionym z systemami płatności internetowych. Serwis oferuje dużo rozbudowanych narzędzi finansowych, a także możliwość handlowania walutami. Korzystanie z tej metody płatności może być zbyt trudne dla początkujących użytkowników, którzy powinni poszukać czegoś prostszego. Serwis jest dostępny w kilkunastu językach, w tym także w języku polskim.

masterRejestracja konta przebiega szybko i bezproblemowo, oprócz podania danych osobowych, wybieramy także typ konta – konto dla indywidualnego klienta lub konto dla firmy. OkPay nie wymusza na swoich klientach konieczności weryfikacji danych, jednakże pozostawia sobie taką możliwość w przypadku podejrzanych działań lub transakcji powyżej 300 EUR.

Jeśli zatem będziemy dokonywać wysokich płatności i regularnie korzystać z usług oferowanych przez serwis, warto jest zweryfikować swoje konto od razu. Proces ten polega na dostarczeniu drogą elektroniczną skanu dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość.

Nasz wirtualny portfel możemy zasilić za pośrednictwem karty kredytowej, przelewu bankowego a także przy pomocy telefonu komórkowego. Pieniądze możemy także przelać inną metodą płatności internetowych. Wszelkie transakcje których dokonujemy są dokładnie chronione przez rozbudowany i zaawansowany system zabezpieczeń, bezpieczeństwo klientów jest jednym z priorytetów firmy.

okpay-wwwPosiadanie konta jest całkowicie darmowe, opłaty poniesiemy jednak za dokonywanie transferu środków, prowizja wynosi w tym przypadku 0,5% wartości transakcji (maks. $3). Tabela ze wszystkimi opłatami jest dostępna w serwisie.

Jak już zostało wspomniane wyżej, OkPay jest systemem adresowanym raczej do użytkowników doświadczonych i obytych w tematyce płatności internetowej, którzy szukają zaawansowanych narzędzi i większych możliwości, konto na OkPay sprawdzi się również w przypadku firm. Dla osób, które pragną prostego i nieskomplikowanego systemu bez zbędnych rozbudowanych opcji, polecić można popularny Skrill czy Paypal.