Paypal

Najbardziej rozpoznawalną i popularną metodą płatności internetowych jest amerykański system Paypal działający od roku 1998. Obecnie należy on do serwisu aukcyjnego eBay. Wirtualny portfel w serwisie założyło już ponad 165 milionów użytkowników z ponad 190 krajów. System umożliwia płatności w 25 walutach. Była to pierwsza sensowna propozycja dla coraz większej rzeszy klientów międzynarodowych serwisów aukcyjnych, by w szybki i łatwy sposób opłacić zakupy w obcej walucie.

Obsługa serwisu jest wyjątkowo prosta i intuicyjna, nowi użytkownicy szybko wtajemniczą się w arkana działania tego typu systemów. Rejestracja trwa parę minut i warto tu nadmienić że należy podać prawdziwe dane osobowe w razie gdybyśmy musieli na prośbę serwisu zweryfikować swoją tożsamość. Znane są już przypadku ludzi którzy wpisywali fałszywe dane, a ich konta wraz ze środkami zostawały blokowane i przepadały na zawsze. Usługa jest dostępna dla osób pełnoletnich.

Aby wypełnić nasz elektroniczny portfel pieniędzmi, możemy skorzystać z darmowej opcji przelewu bankowego i poczekać kilka dni aż środki znajdą się na naszym koncie, lub, jeśli czekać nie chcemy, skorzystać z opcji przelewu kartą kredytową, jednakże tutaj liczyć musimy się z tym że nasza wpłata zostanie uszczuplona o drobną prowizję.

PayPal jest jednym z najchętniej wybieranych systemów ze względu na niskie opłaty, samo posiadanie konta jest oczywiście darmowe. Opłat nie poniesiemy także przy okazji transferu pomiędzy dwoma kontami zarejestrowanymi w jednym kraju. Płatne są natomiast transakcje w których następuje przeliczenie walut, w takim przypadku będziemy musieli uiścić koszt prowizji w wysokości od 2,5 do 4%. O drobne kwoty uszczuplane będą także wpłaty jakie otrzymujemy na nasze konto od innych użytkowników co na uwadze powinni mieć sprzedawcy, opłaty w tym wypadku wahają się w zależności od wielu czynników, jednak najczęściej jest to około 1,9% wartości transakcji plus stała opłata walutowa.

Ze środków zgromadzonych w naszym portfelu PayPal korzystać możemy także za pośrednictwem karty kredytowej przyłączonej do konta. Jednak taką kartę należy wcześniej zamówić i uiścić roczną opłatą zgodną z aktualnymi stawkami.