Payza

Kolejną dobrze znaną metodą internetowych płatności jest kanadyjski system Payza, dawniej znany pod szyldem Alertpay. Użytkownik systemu Payza może w łatwy i szybki sposób dokonać transferu środków z uwzględnieniem przeliczenia walut. To co znamienne w przypadku Payza, pieniądze możemy wytransferować także do odbiorcy, który nie posiada konta w serwisie. Taka osoba dostaje wówczas powiadomienie o otrzymanej wpłacie na adres mailowy, odnośnik skieruje go do strony z rejestracją. Po otworzeniu konta, otrzymane pieniądze będą mogły być spożytkowane wedle woli odbiorcy.

Payza1Rejestracja i prowadzenie konta jest usługą w pełni darmową, sam proces trwa kilka minut. Użytkownicy z Polski powinni mieć na uwadze że serwis nie posiada polskiej wersji językowej. Gdy podamy już nasze dane osobiste, przychodzi czas na wybór jednego z trzech rodzajów kont. Personal Starter to proste konto, które daje możliwość dokonywania internetowych płatności i w pełni zadowoli większość klientów.

Dla tych bardziej wymagających użytkowników adresowane jest konto Personal Pro wzbogacone o szereg udogodnień i specjalistycznych, biznesowych narzędzi. Ostatnim rodzajem konta jest Business Account, które przeznaczone jest dla firm.

Warto zdecydować się na konto Personal Starter, ponieważ w tym przypadku większość dokonywanych operacji jest całkowicie bezpłatna. W przypadku pozostałych dwóch kont, transfery mogą być obciążone przez różnej wysokości prowizje, o których więcej dowiedzieć się można z tabeli opłat na stronie serwisu Payza.

banner_imageAdministratorzy strony nie nakładają limitów na konta niezweryfikowane, warto jednak mieć na uwadze, że serwis zastrzega sobie możliwość zablokowania konta i zażądania potwierdzenia poprawności danych użytych przy rejestracji nowego konta. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy występują jakiekolwiek podejrzenia o nie do końca legalne pochodzenie transferowanych przy pomocy konta środków.

Czasami jednak, nasze konto może zostać zablokowane bez konkretnej przyczyny więc warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją i tuż po rejestracji zweryfikować swoje dane. Proces ten polega na przesłaniu skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość właściciela konta. Wymaga to zatem poświęcenia małej chwili, a może ustrzec przed niepotrzebnymi nerwami.