Praca dorywcza: typer

 

Pisze ten tekst dla wszystkich ludzi, którzy pasjonują się jakimś sportem i poszukują pracy dodatkowej. Z pomocą dla nas przychodzi rodzaj pracy alternatywnej, tj. typowanie. Brzmi głupio?

Zysk jest na wyciągniecie ręki

Prawda jest taka: da się zarabiać, da się zwiększać prawdopodobieństwo wygranej w zakładach bukmacherskich. Trzeba tylko wiedzieć jak. Instrukcja wydaje się być prosta, jednak od razu mówię – nie jest to profesja dla wszystkich. Bycie typerem wiąże się z ogromną pracą, poświęceniem czasu i po prostu instynktu, smykałki do obstawiania, typowania meczów. Więc – jak zacząć?

Typowanie na start

Przede wszystkim powinniśmy wybrać sobie sport, w którym czujemy się pewnie, taki który nas kręci i będziemy typować takie rozgrywki, które faktycznie śledzimy, faktycznie nas kręcą. Najlepiej np. typować konkretne ligi i siedzieć tylko w nich.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest wybór firmy oferującej usługi bukmacherskie. Trzeba znaleźć taką, która najbardziej dostosowana będzie do twojego sposobu obstawiania (nie podam konkretnej, by nie brzmiało to jak reklama). Trzeba też uważać na firmy bukmacherskie, które oszukują klientów, ponieważ o takich też się słyszy.

Osobiście na start polecam grać małymi stawkami (pamiętajmy że doświadczenie jest bardzo ważne, także nie spodziewajmy się wielu wygranych pod rząd na samym początku), najlepiej w dłuższych okresach czasu, by nie popaść w nałóg hazardowy.

Potrzebna jest ogromna ilość dystansu. Przegramy i to nie raz. Będziemy kląć, albo znienawidzimy jakąś drużynę, jednak to wszystko wpisane jest w przygodę z typowaniem. I trzeba się albo z tym pogodzić, albo w ogóle nie zaczynać.

W razie czego zawsze starajmy się szukać porad, pomocy (np. od ‘profesjonalnych typerów’), bądź informacji dodatkowych. Trzeba być naprawdę pilnym uczniem, by załapać ‘jak w to się gra’.

Co typujesz?

To co zrobisz z tymi informacjami zależy tylko od Ciebie. Każdy typer od czegoś zaczynał klarując swój styl grania. Jest to droga na pewno trudna, jednak wierzę, że warta świeczki. Wierzę też, że wykorzystasz je mądrze i weźmiesz pod uwagę obstawiając swoje pierwsze mecze. Powodzenia!