Czy przewidywanie, w jakiejkolwiek formie może stać się ‘profesjonalne’? Czy taka profesja jest opłacalna? Czy da się z niej wyżyć? Przyjrzyjmy się metodzie zarobkowej, w której główną czynnością jest typowanie.

W poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań

Wiele osób w Polsce ma problem z pracą. Ludzie stawiają zazwyczaj na kombinowanie – jak osiągnąć duży zysk przy minimalnym wysiłku. Pomysłów na ten typ rozwiązań jest wiele, jednak wyniki takich działań często są dużo gorsze, niż się zakładało. Są też i tacy, co będą twierdzili, że żyją z właśnie np. typowania wyników meczów. Czy jest w ogóle taka możliwość?

Przewidywalne

Każda praca wymaga doświadczenia. By trudnić się obstawianiem w zakładach bukmacherskich także wymagana jest znajomość sportu, z którym chcesz mieć do czynienia, w szczególności np. danej ligi. Tylko czy daje to pewne zarobki, zakładając, że doświadczenie w obstawianiu, typowaniu jest już na bardzo wysokim poziomie? Zakłady bukmacherskie nie sprawdzają twoich umiejętności typera, wymagają natomiast… wkładu własnego. Dochodzimy więc to przewidywalnej pointy: bukmacher dostanie twoje pieniądze na pewno, ty swojej wygranej – niekoniecznie.

Profesjonalizm

Na Internecie znajdziemy bardzo wiele portali o charakterze bukmacherskim, fora o tematyce bukmacherskiej, czy ludzi poświęcających się badaniu, analizowaniu i śledzeniu wydarzeń, informacji ze świata sportu, w celu jak najdokładniejszej kalkulacji typowanych wyników. Jeśli ktokolwiek chce zacząć przygodę z typowaniem – jest wiele ścieżek. By zostać profesjonalnym typerem musisz poświęcić sporą ilość czasu, jak w każdej pracy, jednak powraca pointa poprzedniego nagłówka: bukmacher dostanie twoje pieniądze na pewno, ty swojej wygranej – niekoniecznie.

Podsumowanie: profesjonalny typ

Zabawa z zakładami bukmacherskimi może przynosić profity, mogą zdarzyć się nawet bardzo wysokie profity. Jednak nie jest rozsądne postrzeganie obstawiania wyników meczów jako głównego źródła finansowego. Każdy typer oprócz typowania powinien mieć pracę ze stałą pensją, a zakłady bukmacherskie traktować właśnie jako pracę dorywczą. Oczywiście wymagany jest dystans, na tyle duży by liczyć się z przegranymi zakładami, nie popadać w nałóg, czy wiedzieć kiedy przestać.

Osobiście zabawa ta nie przekonała mnie nigdy, ale założę się, że jeśli to czytasz – chcesz spróbować.

Zakład?