Skrill

Skrill jest chyba najpopularniejszym systemem bezgotówkowych płatności internetowych. Firma powstała w roku 2002 w Wielkiej Brytanii i przez prawie dekadę funkcjonowała pod szyldem Moneybookers. Skrill na dzień dzisiejszy posiada ponad 36 milionów użytkowników z ponad 200 krajów. Transakcje są obsługiwane w czterdziestu walutach.

skrill_logoKorzystanie z systemu nie powinno przysporzyć problemów nawet nowym klientom, rejestracja zajmuje kilka minut, należy przestrzec przed podawaniem fałszywych danych, środki na naszym koncie mogą zostać w każdej chwili zablokowane do czasu zweryfikowania tożsamości właściciela konta, jest to zabezpieczenie przeciwko nielegalnym procederom.

Gdy nasz wirtualny portfel zostanie utworzony, dostajemy możliwość dokonywania natychmiastowych przelewów dzięki czemu między innymi błyskawicznie zapłacimy za zakupy w internetowych sklepach.

skrill-wwwIstnieje kilka sposób zapełnienia naszego elektronicznego portfela, najczęściej użytkownicy korzystają z dwóch rozwiązań. Pierwszym jest wpłata dokonana tradycyjnym przelewem, rozwiązanie to jest darmowe, jednak musimy odczekać kilka dni roboczych aż nasze pieniądze ukażą się na koncie Skrill.

Jeśli nie chcemy czekać, możemy skorzystać z drugiego, płatnego sposobu. Wpłaty możemy dokonać poprzez kartę kredytową, środki znajdą się na koncie w ciągu kilku minut, lecz nasze saldo zostanie uszczuplone o 1,9% kwoty transakcji.

Prowadzenie konta jest całkowicie darmowe, opłaty poniesiemy dokonując pewnych operacji. Przelew wewnętrzny pomiędzy dwoma kontami Skrill kosztuje 1% kwoty transakcji (max. 0,50 EUR). Nieco drożej wyniesie nas przelew na konto bankowe lub kartę kredytowe, taka operacja jest obarczona prowizją w wysokości 1,80 EUR.

Osoby ceniące sobie wygodę i stały dostęp do swoich pieniędzy na koncie Skrill mogą zamówić kartę prepaid MasterCard, dzięki której będą mogli dokonać transakcji w sklepach czy restauracjach, a także wypłacić swoje środki w każdym bankomacie na świecie ponosząc przy tym koszt prowizji w wysokości 1,80 EUR. Posiadanie karty wiążę się z wydatkiem rzędu 10 EUR rocznie.