JAKI BUKMACHER NA POCZĄTEK?

Szeroki dostęp do zakładów bukmacherskich powoduje, że wybór jedynego bukmachera, u którego chcielibyśmy grać, właściwie mija się z celem. Mnogość ofert od 8 bukmacherów, którzy działają obecnie na rynku(czekamy na start kolejnych) daje nam komfort korzystania z wielu bonusów i promocji w jednym czasie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że na początku założenie jednego konta, dla początkującego gracza to wielkie wydarzenie, więc postaramy się przybliżyć nieco sytuację i pomóc dokonać wyboru bukmachera, u którego nauczymy się grać i u którego poznamy różne formy i tajniki tej zabawy. No właśnie – zabawy. Nie traktujmy tego jako sprawy życia lub śmierci, bo szybko możemy popaść w tarapaty.

Rosnąca liczba bukmacherów na polskim rynku powoduje oczywiście wzrost konkurencji i coraz lepsze oferty dla klienta. Obecnie jednak i tak tych ofert jest na tyle mało, że każdy nowy podmiot na rynku ma dość łatwe zadanie, by przejąć klientów innych firm, lub stać się atrakcyjnym dla początkującego gracza. 

Strona internetowa bukmachera

Jednak, by móc skorzystać z całego tego bukmacherowego dobrodziejstwa, musimy mieć do dyspozycji sprawnie działającą stronę internetową. To kolejny punkt naszej wyprawy dla początkującego gracza. Są takie strony internetowe, po wejściu na które, mamy ochotę od razu z nich wyjść. Są chaotyczne, krzykliwe, męczą wzrok. Wśród polskich bukmacherów niestety znajdziemy takie, ale zdecydowana większość ma bardzo porządne strony www, wersje mobile i aplikacje na telefon(choć są też i takie, które aplikacji jeszcze nie mają). Najlepsze, najbardziej sprawne i najbardziej intuicyjne są wg nas witryny forBET, LV Bet i eTOTO. Gdy jednak myślimy o najlepszych aplikacjach na urządzenia mobilne to będą to Fortuna, Totolotek i forBET. Ważne są także poradniki i blogi ekspertów oraz analityków, którzy pomogą nam w wyborze najlepszych zakładów i podzielą się z nami wiedzą o tym, który zakład daje największe szanse na wygraną. Ważne są również zestawienia statystyk, które mogą nam udzielić informacji o możliwości użycia pobocznych zakładów, jak liczba żółtych kartek, goli itp. która wynika z historii gier danej drużyny. Pod tym względem wszyscy bukmacherzy proponują nam podobne usługi.

 Bonusy powitalne u bukmachera

 Co jest najistotniejsze z punktu widzenia gracza? Oczywiście pieniądze, jakie w postaci bonusu trafią na nasze konto, po wpłaceniu przez nas pierwszego depozytu. I tu zaczyna się pierwszy etap wyboru klienta. Kto da więcej? Ale czy rzeczywiście więcej? Czasem kwoty pojawiające się w bonusach na start, obwarowane są takimi warunkami, że zanim uda nam się osiągnąć moment, w którym możemy już wypłacić te darmowe środki na własne konto, to nic nam już nie zostanie. Dlatego w tym momencie chcemy zwrócić waszą uwagę, abyście wy z kolei zawsze zwracali uwagę na warunki wypłaty środków bonusowych. Najczęstszym z nich jest konieczność obrotu kilkukrotnością swojej wpłaty. A po ludzku? Krótko mówiąc jeśli bukmacher wymaga od nas czterokrotności obrotu kwotą depozytu, to wpłacając 50 zł, musimy postawić zakłady za minimum 200 zł, by to co z nich wygramy wypłacić na własne konto. Powinniśmy więc szukać oferty, która umożliwi nam jak najszybszą wypłatę wygranej na środkach z bonusu bukmachera. 

Freebety u bukmachera

Inną bardzo popularną formą bonusu na start, jest „FREEBET”, czyli po prostu określona przez bukmachera stawka jaką możemy postawić na kuponie. Dostajemy ją do użytku na swoje subkonto po zalogowaniu. Wypłata wygranej z „wolnego zakładu” zazwyczaj polega na wpłacie na nasze konto kwoty netto tej ewentualnej wygranej, czyli kwotę powyżej wniesionej stawki.

Ostatnią formą bonusu powitalnego jest zakład bez ryzyka. W tym przypadku otrzymujesz zakład o określonej kwocie, którą w przypadku przegranej otrzymujesz z powrotem na konto. Jeśli wygrasz – zgarniasz całość.

Najciekawszą ofertę dla nowych graczy mają wg nas Totalbet, LV Bet, Totolotek i eTOTO.

Wpłaty i wypłaty u bukmachera

Początkujący pewnie zapyta: „ale w czym problem?”. Niestety czasem możemy zetknąć się z problemem przy wypłacie pieniędzy. O ile wpłata środków wszędzie odbywa się w błyskawiczny sposób, o tyle wypłata potrafi być przeciągana przez bukmachera nawet do kilku dni. Oczywiście w zamyśle ma to prowadzić do rozmyślenia się klienta od wypłaty i zachęcenia go w ten sposób do dalszego obrotu środkami na koncie. Czasem bukmacher daje sobie w ten sposób więcej czasu na przeanalizowanie, czy wygrany zakład jest czysty, czy nie doszło do jakichś nadużyć. W tym miejscu należy zwrócić uwagę w jaki sposób możemy wpłacić pieniądze. Najlepsi bukmacherzy dają nam do dyspozycji serwisy dotPat, czy tpay oraz elektroniczne portfele jak Skrill czy Neteller i wygodny serwis przelewy24. Możliwość wpłat poprzez szybki Blik, to również ważny aspekt dobrego bukmachera. Najlepiej wypadają tutaj Fortuna, STS i LV Bet

Obsługa klienta u  bukmachera

 Jako klienci możemy mieć pytania i wątpliwości, których nie rozwieje nam najbardziej rozbudowany dział FAQ na stronie internetowej. Dlatego ważne powinno być dla nas, na ile dostępni są konsultanci bukmachera i w jakiej formie możemy się z nimi skontaktować. Najbardziej popularną formą kontaktu są live czaty, które oferują nam niemal wszyscy polscy bukmacherzy, ale tylko jeden (LV Bet) pracuje 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie znajdziemy tu natomiast konsultanta telefonicznego, który jest do naszej dyspozycji np. w forBET czy w Totolotku. Obsługa klienta to również programy lojalnościowe, które polegają na przyznawaniu punktów za każdy postawiony kupon. Najbardziej rozbudowaną formę ma obecnie Fortuna, w której wymienimy punkty na bonusy i darmowe zakłady oraz Totolotek, który dokłada nagrody rzeczowe. Warto też zwrócić uwagę na programy VIP, które oferują eTOTO oraz Totolotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *